HOME
ZarządCzłonkowieSzkoleniaForum LiteraturaKontakt
 
   Strona główna >>
      Dzień Mostowca
 

VI Turniej Tenisowy Mostowców
Oddziału Małopolskiego ZMRP


Turniej rozegrano w Krakowie na dwóch kortach ziemnych przy ul. Podedworze 20. Z uwagi na dużą liczbę meczów rozgrywki toczyły sie w dwóch dniach:

 • 14 maja 2022
  • GM - rozgrywki singlowe Grupa Mostowa
  • GO - rozgrywki singlowe Grupa Open
  • MX - Mixt - rozgrywki w grze podwójnej par mieszanych
 • 15 maja 2022
  • DB - debel męski Grupa Open

Otwarcia turnieju dokonał Przewodniczący Oddziału Małopolskiego ZMRP kol.Franciszek Bartmanowicz, w dniu 14.05 o godz. 7:00

W drabince Turniejowej Grupy Open (8 zawodników) rozstawiono dwóch najlepszych zawodników z V-ego Turnieju ZMRP z 2021 roku, pozostałych 6-ciu losowano. Rozgrywki w grupie Open przeprowadzono w systemie brazylijskim. Pierwsza przegrana nie dyskwalifikowała zawodnika, który grając w rundzie pocieszenia miał szansę na zajęcie 2-ego miejsca w turnieju.
W pozostałych Kategoriach gdzie ilość zgłoszonych nie przekraczała liczby 4 rozgrywki prowadzono systemem „każdy z każdym“.
Regulamin i zasady rozgrywek udostępniono wszystkim zawodnikom, którzy potwierdzili swój udział w Turnieju i przekazali dane kontaktowe.

Komisja Sędziowska pracowała w składzie: Józef Potrzebowski, Marek Gawroński, Zbigniew Fijałkowski oraz Jacek Filip (zarządzający kortami i ekspert d/s tenisa ziemnego).

Lekarzem Turnieju był doktor Tomasz Obrzud

  Laureatami turnieju zostali
 • Mężczyźni w Grupie Mostowej(GM):
  1. Józef Potrzebowski
  2. Arkadiusz Flak
  3. Zbigniew Fijałkowski
  4. Piotr Zaborowski
 • Mężczyźni w Grupie Open (GO):
  1. Michał Czaja
  2. Tomasz Obrzud
  3. Marek Gawroński
  4. Andrzej Kruk
 • Pary Deblowe Mieszane (MX):
  1. Michał Czaja / Magdalena Miryan
  2. Andrzej Kruk / Katarzyna Kruk
  3. Piotr Zaborowski / Marta Zaborowska
 • Pary Deblowe Mężczyzn (DB):
  1. Zbigniew Fijałkowski / Tomasz Obrzud
  2. Michał Czaja / Paweł Kowalski
  3. Józef Potrzebowski / Andrzej Kruk

Trofea dla zwycięzców wręczył osobiście Przewodniczący O/Małopolskiego ZMRP kol. Franciszek Bartmanowicz

VI-ty Turniej Tenisa Ziemnego Mostowców Małopolskiego Oddziału ZMRP 2022 należy uznać za bardzo udany. Pogoda dopisała: było bezwietrznie i ciepło. Mecze odbyły się w planowanym czasie. Nowością były gry deblowe par mieszanych wzbudzając wiele emocji. Nie odbyły się gry singlowe kobiet z uwagi brak chętnych. Ozdobą Turnieju była aktywna obecność (sędziowanie) i dobra gra w Grupie Open, Pana Wiesława Nurkowskiego, najstarszego (89lat) wśród zawodników i aktualnego Mistrza Polski Amatorów w klasie +85. Dziękujemy Panu Tomaszowi Obrzudowi – Lekarzowi Turnieju, który dwukrotnie udzielił pomocy medycznej zawodnikom lekko kontuzjowanym (ból stawu biodrowego, uraz stawu skokowego).
Zauważyć należy zajęcie 4-tego miejsca w Grupie Open przez debiutanta, Andrzeja Kruka, oraz zajęcie 2-giego miejsca w Grupie Mostowej przez Arkadiusza Flaka (młodego stażem tenisowym – drugi występ w TTZ OM ZMRP). Za przygotowanie techniczne odpowiadał kol. Józef Potrzebowski.

zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju