HOME
ZarządCzłonkowieSzkoleniaForum LiteraturaKontakt
 
   Strona główna >>
      Dzień Mostowca
 

V-ty Jubileuszowy
Turniej Tenisowy Mostowców
2021


Do Turnieju zgłosiło się 20 Kolegów i 4 Koleżanki z Małopolski oraz 6-ciu Kolegów z sąsiednich Oddziałów ZMRP. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 13-stu zawodników i 3 panie – debiutujące w Turnieju. Po raz pierwszy do rywalizacji przystąpili Koledzy z firmy Strabag z Kierownictwa Budowy Kolei w Krakowie.

Pogoda w sobotnim dniu 12 czerwca 2021 była łaskawa – krótkie przelotne opady nie zakłóciły porządku zawodów. Korty o nawierzchni z mączką ceglaną, odpowiednio zabezpieczone przy ul. Podedworze 20 w Krakowie, były w bardzo dobrym stanie, ze wszystkich stron osłonięte wysokim drzewostanem parkowym. Zapewniona była opieka lekarska przez kol. Andrzeja Walawskiego.

Organizator zapewnił środki dezynfekujące oraz przyrząd do pomiaru temperatury ciała (niezakończony okres pandemii COVID-19).

Firma MGGP Warszawa zafundowała dla uczestników piękne leżaki, które częściowo wykorzystano podczas Turnieju. Pozostałe upominki i nagrody dla zwycięzców i uczestników zapewnił Zarząd Małopolskiego Oddziału ZMRP (dyplomy, puchary, piłki, owijki rakiet tenisowych). Napoje i obiady dostarczyła firma Wilczek Kraków Sp. z o.o.

Z uwagi na trudne warunki pogodowe od godz. 17-tej nie rozegrano meczów gry podwójnej, które przeniesiono na dzień 19.06.2021 od 9.00 do 13.00

Organizatorzy tego turnieju zadecydowali, że zawody zostaną rozegrane w systemie „pucharowym” zmodyfikowanym tzw. systemem „brazylijskim”. Ten system uatrakcyjnił zawody. Zawodnik odpadał z turnieju po drugiej przegranej. Zawodnik z jedną przegraną miał w dalszym ciągu otwartą drogę nawet do 3-ciego miejsca. Większość zawodników rozegrała 3-4 mecze.

Turniej singlowy Pań wygrała kol. Urszula Druzgała przed Małgorzatą Marek-Bobeł i Bernadettą Dziadkowiec.

W turnieju singlowym Panów najlepszym okaza się kol. Andrzej Gwiazda przed kol. Jurkiem Szotem i kol. Michałem Czają. Czwarte miejsce przypadło kol. Andrzejowi Walawskiemu – lekarzowi turnieju, u którego odnotowano największy postęp w sztuce tenisowej.

Nagrody laureatom i organizatorom wręczali Przedstawiciele Zarządu Małopolskiego ZMRP i Komisji Sędziowskiej z Przewodniczącym kol. Franciszkiem Bartmanowiczem na czele.

W opinii uczestników i organizatorów zawody uznano za udane. Czas wspólnie spędzony przemijał w serdecznej, zdrowej i sportowej atmosferze co widać na zdjęciach, które załączono do niniejszego sprawozdania.

Wyniki turnieju tenisowego singla Pań:
1.Urszula Druzgaławyniki Pań
2.Małgorzata Marek-Bobeł
3.Bernadetta Dziadkowiec
Wyniki turnieju tenisowego singla Panów:
1.Andrzej Gwiazdawyniki Panów
2.Jerzy Szot
3.Michał Czaja
4.Andrzej Walawski
5.Mirosław Gawroński
6.Józef Potrzebowski
7.Dariusz Grabowski
8.Zbigniew Fijakowski
9.Arkadiusz Flak
10.Rafał Wierzycki
11.Łukasz Achtelik
12.Tadeusz Surówka
13.Paweł Kowalski

zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju    zdjęcia z turnieju